تحقیق در مورد گروه هاي كاري

مطالب دیگر:
📜شیمی تششع برای توسعه انرژی هسته ای مدرن📜آموزش انگلیسی سطح پایه📜بررسی جریان اطراف سیلندر با مقطع مثلث📜آنالیز انرژی و اگزرژی سیکل زمین گرمایی با دو اتاقک جداکننده📜دانلود فایل ورد Word پروژه ارائه چارچوبی راهبردی برای سیستم­های توزیع شده اجرایی تولید با استفاده از مدل محاسبات ابری📜پایداری سازه ها📜مقاله ترجمه شده تئوری الاستیسیته📜سوالات نظارت عمران سال 82 پایه 3 همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال 83 پایه 2 همراه با پاسخنامه📜سسوالات نظارت عمران سال 83 پایه 1همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال 84 پایه 3 همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال 84 پایه 2 همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال 84 پایه 1 همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال 86 پایه 3 همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال 87 پایه 3 همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال89 پایه 3 همراه با پاسخنامه📜دانلود فایل ورد Word پروژه ارائه روشی برای تشخیص هویت بر مبنای ویژگی بعد فراکتال📜دانلود فایل ورد Word پروژه مدلسازی ریاضی و ارائه یک الگوریتم مهندسی جهت تحلیل اقتصادی یک میکروتوربین گازی با نرم افزار EES📜سوالات نظارت عمران اسفند سال89 پایه 3 همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال90 پایه 3 همراه با پاسخنامه📜سوالات نظارت عمران سال91 (شهریور) پایه 3 همراه با پاسخنامه📜حل تمرین فصل دوم کتاب روسازی راه طباطبایی📜تجربیات مدون و گزارش تخصصی فرهنگیان-چگونگی کنترل رفتارهای نامتعارف و عدم مسئولیت پذیری در دانش آموزان پایه ی نهم📜گزارش تخصصی ادبیات راهنمایی-تقویت خلاقیت ادبی و پرورش ذوق هنری دانش آموزان دوره ی راهنمایی تحصیلی📜گزارش تخصصی ادبیات راهنمایی-علاقه مند نمودن دانش آموزان به درس زبان و ادبیات فارسی بوسیله آموزشهای دانش آموز محور

این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق در مورد گروه هاي كاري می باشد.
کلمات کلیدی فایل: تحقیق در مورد گروه های کاری ,گروه های کاری,دانلود تحقیق در مورد گروه های کاری ,گروه,های,کاری

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 8 صفحه

قسمتی از متن .doc :

ضرورت ايجاد تيم هاي کاري و مراحل شکل گيري آنها

آدمي بدون ارتباطات قادر به زنگي نيست. سلامتي و تندرستي انسان نيز وابسته به همين ارتباطات است و هر چه زمان بيشتر به جلو مي رود، برقراري ارتباط ميان انسانها بيشتر ضرورت مي يابد، ما شاهد آن هستيم که تکنولوژي ارتباطات به سرعت در حال توسعه است و مدت زمان زيادي نيست که با ظهور اينترنت ارتباط ميان انسانها در تمامي نقاط کره زمين چنان تسهيل شده است که ديگر دهکده جهاني يک انديشه درون ذهن نيست.

سازمان هايي که در اين شرايط به خدمات رساني مشغولند مي بايستي بسيار فعال و پر تحرک بوده و علاوه بر اينکه لحظه به لحظه بايد قابليت هاي خويش را افزايش دهند مي بايستي پاسخگوي نيازهاي جديد خدمات گيرندگان خود نيز باشند. آن دسته از سازمان هاي بزرگ که داراي حرکتي کند بوده و قادر به تطابق خويش با شرايط حاضر نيستند محکوم به نابودي هستند.

شکل گيري تيم هاي کاري فعال مي تواند در دل سازمانها شروعي براي پاسخ گويي به اين نياز جديد باشد. افراد در دل تيم هاي کاري هدفمند، قادرند سريع تر تصميم گيري کرده و نسبت به تغييرات زمانه سريعتر واکنش نشان دهند و با اصلاح سريع امور، به راه خويش ادامه دهند. هماهنگي تيمهاي کاري با اهداف سازمان به همراه استقلال عمل مي تواند راه حل خوبي براي شرايط جديد باشد.

دو عامل مي تواند در ايجاد انگيزش در افراد بسيار موثر باشد.

ادراک کفايت

استقلال عمل

اين دو عامل مي تواند در يک تيم کاري به راحتي نمود يابد.

توانمندي افراد به راحتي در يک تيم ظهور مي يابد و مورد تحسين واقع مي شود. و اين مي تواند احساس ادراک کفايت را در افراد زنده نمايد و از طرفي بعلت استقلال عمل تيم و تقسيم وظايف در بين افراد، يک عنصر تيم به راحتي مي تواند در يک تيم تصميم گيري کرده و در امور دخالت مستقيم داشته باشد و نتايج اعمال خود را به سرعت ببيند و اين خود عامل انگيزشي بسيار مهمي براي افراد است و متاسفانه در سازمانهاي بزرگ و داراي بروکراسي گسترده اين اتفاقات به راحتي رخ نمي دهد و گويي افراد در يک شبکه تارعنکبوتي گرفتار شده و آزادي عمل آنها محدود مي شود و توانمندي فرد نيز به راحتي به چشم نمي آيد و در نهايت فرد ترجيح ميدهد که نظاره گر باشد و فقط در شرايطي که از او خواسته مي شود، عکس العمل نشان دهد. البته شکل گيري يک تيم کاري موفق نيز به راحتي ميسر نمي شود و نيازمند يک تلاش جدي است.

براي آشنايي در خصوص مراحل شکل گيري يک تيم کاري از ديدگاه توکمن و رابينز به زبان ساده مي توان به موارد زير اشاره نمود.

مرحله اول يا مرحله شکل گيري تيم :

هنگامي که تصميم گرفته مي شود يک تيم ايجاد شود، ابتدا از افراد دعوت به عمل آمده که به دور هم جمع شده و درخصوص برپايي يک تيم کاري به بحث و تبادل نظر بپردازند. شرکت کنندگان در تيم به علت اينکه هنوز به عمق مباحث وارده نشده و نسبت به شخصيت يکديگر شناخت کمي دارند در بيان ديدگاهها و نظرات محتاطانه عمل مي کنند و از طرفي رفتاري مودبانه دارند. خيلي از افراد علاقمندند که بدانند چرا بايد اين تيم شکل بگيرد؟ و در صورت شکل گيري، چه فوايدي براي آنان دارد و يا چه مشکلاتي براي آنان ايجاد مي کند؟

در اين مرحله، رهبري گروه از حساسيت ويژه اي برخوردار است و او بايد از توانمندي بالا برخوردار بوده و قادر باشد اعضاي تيم را هدايت کند و از اهميت شکل گيري تيم و نقشي که افراد مي توانند بر عهده داشته باشند. آنان را آگاه سازد. او بايد آينده گري خوبي در زمينه نتايج شکل گيري تيم داشته باشد.

ضعيف بودن رهبري تيم باعث مي گردد که تيم نتواند به سمت شکوفا شدن پيش برود. رهبر تيم بايد از قابليت هاي علمي و مهارتي بالايي برخوردار بوده و فردي ارتباط گر باشد تا بتواند تعامل بسيار خوبي را در تيم برقرار کرده و به راحتي به سئوالات اعضاء پاسخ گويد. همچنين او بايد از صلاحيت هاي اخلاقي بالايي برخوردار باشد تا بستر اعتماد را ميان اعضاي تيم پديد آورد، در صورتي که رهبر تيم از اقتدار خوبي برخوردار نباشد، احتمال از هم پاشيدن تيم وجود دارد.

مرحله دوم : مرحله توقاني

هنگامي که با درايت رهبر تيم، به بسياري از سئوالات اعضاء پاسخ داده شد و زمينه هاي لازم براي تبادل نظر بين اعضاء پديد آمد. آرام آرام اعضاي تيم نسبت به يکديگر شناخت پيدا کرده و اعتماد بيشتري بدست مي آورند و جرأت


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
تحقیق در مورد گروه های کاری ,گروه های کاری,دانلود تحقیق در مورد گروه های کاری ,گروه,های,کاری