تحقیق در مورد کلیات گیاه شناسی

مطالب دیگر:
📚پاورپوینت بررسی اصول تربیت فرزندان در خانواده📚پاورپوینت بررسی تعارضات خانوادگی و پیامدهای آن📚مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های اینترنت و شبکه های اجتماعی📚مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های مهارت هاي زندگي📚مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های هوش هیجانی یا عاطفی📚مبانی نظری تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مفاهیم رضایت شغلی (فصل دوم)📚مبانی نظری تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مفاهیم عملکرد شغلی(فصل دوم)📚مبانی نظری تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مفاهیم یادگیرنده و آموزش الکترونیکی(فصل دوم)📚مبانی نظری تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مفاهیم اختلال یادگیری خواندن(فصل دوم)📚تحقیق در مورد سرمازدگي و راههاي مقابله با آن📚تحقیق در مورد دُم اسبيان📚تحقیق در مورد پرورش زيتون📚تحقیق در مورد کاشت خيار در گلخانه📚تحقیق در مورد انواع قارچ📚تحقیق در مورد تحقيقات جهت اصلاح سبزيجات و صيفي جات (سيب زميني و پياز و ... ) براي دسترسي به محصول سا📚تحقیق در مورد كاشت گردو و موانع پيش رو📚تحقیق در مورد صنعت كشاورزي وآلودگي محيط‌زيست(تركيبات آلي‌كلره)📚تحقیق در مورد بيابان زدايي📚تحقیق در مورد تحقيقات براي اصلاح نباتات و محصولات زراعي📚تحقیق در مورد آبياري با روشهاي مختلف📚تحقیق در مورد كودهاي شيميايي📚تحقیق در مورد دفع سموم و آفات در كشاورزي📚تحقیق در مورد نقش گياه دارچين در درمان بيماريها و ...📚تحقیق در مورد کشت گوجه فرنگی در گلخانه📚تحقیق در مورد كشت فلفل رنگي در گلخانه

این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق در مورد کلیات گیاه شناسی می باشد.
کلمات کلیدی فایل: تحقیق در مورد کلیات گیاه شناسی ,کلیات گیاه شناسی,دانلود تحقیق در مورد کلیات گیاه شناسی ,کلیات,گیاه,شناسی

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 8 صفحه

قسمتی از متن .doc :

کلیات گیاه شناسی

عناب درختی است که ارتفاع آن تا 8 متر می رسد نوعی از این درخت مستقیم و باریک است و نوعی دیگر بصورت کج و معوج بالا می رود .

عناب بومی مناطق گرمسیر است کشت آن در شمال آفریقا ،جنوب اروپا و نواحی مدیترانه رواج درد .

برگهای این درخت کوچک ، زیبا ، شفاف ،‌متناوب و دندانه دار است . گلهای آن کوچک و برنگ سبز مایل به زرد می باشد. میوه این درخت که عناب نامیده می شود برنگ قرمز و بشکل تخم مرغ ودارای یک هسته است .طعم عناب کمی شیرین است.

درخت عنّاب Zizy phus vulgaris

درخت عنّاب از خانواده Rhona ceae است و آن را به لاتين zizyphum و به يــوناني zizyphun مي گويند.

درخت عناب داراي خانواده نسبتاً بزرگي است و تاكنون چهل جور از آن شناسايي شده و بعضي مورد بهره برداري قرار گرفته است، بومي كناره هاي اقيانوس آرام و آمريكاي شمالي است و در همه جـاي ايـــران مي رويد. تنه اصلي آن صاف و نسبتاً راست ولي شاخه هاي فرعي ناهموار مي باشد. در نواحي گرم پيوسته سبز است و در ديگر آب و هواها و مناطقي كه چهار فصل دارد برگهايش مانند ديگر درختان خزان مي كند. از دوره هاي بسيار دور چينيان اين درخت را مي شناخته و آن را پرورش مي داده اند و از محصول آن بهره مي برده اند، ولي از آنجا كه قومي راز دارند تا مدتها در ديگر سر زمينها كسي از آن آگاهي نداشت.

درخت عناب، تيغ دار و داراي برگهاي متناوب است تاكنون انواع مختلفي از آن در مناطق گرم قاره آسيا و آمريكا شناخته شده است. به علت زيبايي برگها و تنه درختان جوان، گونه اي از درخت عناب را جزء گياهان زينتي در پاركها كشت مي كنند. درخت عناب معمولي كه براي استفاده از ميوه آن كاشته مي شود، بومي جنوب آسيا و جنوب اروپا بويژه حوضه مديترانه است. پوست ميوه رسيده سرخ خوشرنگ و بخش خوراكي آن سفيد مايل به شيري است، مزه آن كمي شيرين، مطبوع، كمي لعابدار و چسبناك است. برگهاي درخت عناب كوچك دندانه دار، بيضي شكل، براق و بدون كرك و داراي سه رگبرگ طولي است. تنه درخت جوان، سرخ مايل به زردي مي باشد و در بهار و تابستان، با رنگ برگها كه سبز روشن است، بويژه هنگامي كه ميوه اش مي رسد هماهنگي ويژه و چشم انداز بسيار زيبايي دارد. در دو طرف هر دمبرگ، در روي ساقه، زايده هايي به شكل خارهاي محكم و تيزي مي رويد، سپس چوبي مي شود و بطور دايمي در روي شاخه ها باقي مي ماند.

گلهاي درخت عناب بيشتر خوشه اي، كوچك و زرد رنگ است. در برخي درختان دمگل آن بسيار كوتاه به نظر مي رسد كه به ساقه چسبيده است گلها روي شاخه هاي جوان در محل جوانه كنار برگها به شـــكل دسته هاي كوچك مي رويد و داراي پنج گلبرگ ريز، جدا و پنج پرچم و مادگي دوبرچه اي است.

ميوه درخت عناب ناشكوفا، گوشتي، در آغاز سبز و براق است، كم كم زرد مي شود و وقتي رسيد به رنگ سرخ تيره و بسيار زيبا در مي آيد. عنابي، رنگ مخصوص اين ميوه است كه در پاييز مي رسد و در لابلاي برگها خودنمايي مي كند و مانند ميوه هاي ديگر مصرف مي شود.

پرورش درخت عناب براي توليد چوب :

بعضي درختان عناب كه تا هشت متر قد مي كشد براي بدست آوردن چوب قشنگي كه دارد پرورش داده مي شود. اين درختان را معمولاً در درّه ها نزديك به هم مي نشانند. نزديكي درختان به يكـديگر مـوجب مي شود كه به جاي شاخ و برگ فراوان و ميوه دهي، فقط مانند درختان تبريزي قد بكشند. اين درختان در چنين وضعي داراي تنه اي صاف، راست، بدون گره خواهند بود در نتيجه چوب مرغوبي حاصل مي شود. چوب درخت عناب پس از برش، سرخ رنگ و خالدار، مايل به زردي و رگه دار مي باشد. چون بسيار محكم و زيبا است براي ساختن اشياي زينتي مانند مجسمه، عصا، تسبيح به كار مي رود و در منبت كاريها و همچنين در ساختن ميز و صندلي و در و پنجره از آن استفاده مي شود. داخل تنه درخت به خلاف چنار و گردو پوك نمي شود.

كشت و پرورش درخت عناب :

درخت عناب در تمام نقاط ايران مي رويد محصول مي دهد و با بيشتر آب و هواي مناطق ايران سازگار است. اين درخت در برابر كم آبي بسيار مقاوم است.

روش تكثير :

براي زياد كردن اين گياه چهار راه وجود دارد :

1- جابجايي پاجوشها

2- قلمه زدن

3- خوابانيدن

4- كشت بذر

ولي بهترين راه زياد كردن درخت عناب همان جابجايي پاجوشهاي ريشه دار است زيرا مطمئن تر خواهد بود.

درخت عناب را معمولاً پيوند نمي زنند زيرا نوع مرغوبتري ندارد. ولـي در صورت پيوند زدن، نهالها زودتر به بار مي نشيند.

فاصله درختان عناب از يكديگر بسته به اين كه درخت به چه منظوري كاشته مي شود فرق مي كند اگر هدف بدست آوردن ميوه باشد بايد نهالها چهار تا


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
تحقیق در مورد کلیات گیاه شناسی ,کلیات گیاه شناسی,دانلود تحقیق در مورد کلیات گیاه شناسی ,کلیات,گیاه,شناسی