تحقیق در مورد کار دسته جمعی هنوز باید ادامه بدیم

مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت باروک🔍پاورپوینت اتهاب ها و درد های شکمی🔍تحقیق پرستش آگاهانه ديني🔍تحقیق جبر و اختيار از ديدگاه ابن عربي🔍تحقیق دين مسيحيت🔍تحقیق رابطه دين با دموكراسي🔍تحقیق سعادت مطلوب فطری انسان🔍تحقیق سيره نبوي يا منطق عملي🔍تحقیق مادي گرايي ماترياليسم🔍تحقیق كالبدشكافي بهائيت🔍پاورپوینت مروری بر روش خودکار شناسايي سرويس هاي نرم افزاري🔍تحقیق عرفان🔍تحقیق فطرت🔍تحقیق فلسفه بودن حكومت اسلامي🔍پاورپوینت زمان بندی تک پردازنده،pptx،در 34اسلاید🔍تحقیق آلودگی صوتی، غول آرام🔍تحقیق مهندسی شیمی گاز🔍تحقیق بیوشیمی🔍تحقیق بمب شیمیایی🔍پاسخ کلیه فعالیت های کتاب علوم تجربی پایه هفتم🔍پاورپوینت مثال هایی از نمودار usecase🔍پاورپوینت لزوم تجديدنظر در سياست‌ هاي جمعيتي ايران🔍تحقیق پلاستيك ها🔍تحقیق پیوند شیمیایی و انواع آن🔍تحقیق تاریخ علم شیمی

این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق در مورد کار دسته جمعی هنوز باید ادامه بدیم می باشد.
کلمات کلیدی فایل: تحقیق در مورد کار دسته جمعی هنوز باید ادامه بدیم ,کار دسته جمعی هنوز باید ادامه بدیم,دانلود تحقیق در مورد کار دسته جمعی هنوز باید ادامه بد

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه

قسمتی از متن .doc :

راهنمای پیشبرد کار دسته جمعی

پیشبرد کار دسته جمعی چیست؟

پیشبرد کار دسته جمعی(بعضی اوقات کار دسته جمعی سودمند نامیده می شود) در باره ایجاد اطمینان از کسب موفقیت در خلال همکاری مشترک است که از طریق تنها کار کردن هر سازمان چنین موفقیتی قابل کسب نخواهد بود.

پیشبرد کار دسته جمعی برای کیست؟

هرکس! پیشیرد کار دسته جمعی کمک کار افراد در درک کمی بهتر فرایند های طرزکار شراکتی است.و همچنین مربوط به یاری دادنِ سازمان ها و گروه ها برای فکر کردن در باره معانی عملی کار دسته جمعی است.

پیشبرد کار دسته جمعی چگونه محقق می گردد؟

پیشیرد کار دسته جمعی یک نظریه است که تمرکز آن بر فرایند کار دسته جمعی است؛دلائلی که می تواند چالش برانگیز باشد و نیز چگونه جوابگوی چالش ها بودن.

کار دسته جمعی چیست؟

کار دسته جمعی تا اندازه ای به مثابه چیز خوب ا رتقا یافته ای در درون یک بخش احیا شده است.اما اینکه چرا مردم این نوع کار شراکتی را انتخاب می کنند؛ آنها چه تصوری از معانی طرز کار مشارکتی دارند و چه چیزی در عمل واقع می شود؛ می تواند متفاوت باشد.

اصل راهنمای 1: اهداف را مدیریت کنید

در هر کار دسته جمعی یک هدف کلی وجود خواهد داشت،اما هر سازمان شریک یا فرد مشارکت کننده همچنین انگیزه های متفاوتی برای همراهی دارد.این انگیزه هاممکن است آشکار،فرضی،یا پنهان باشد و چنین وضعی ممکن است در رسیدن به توافق مشکل زا باشد.در فعالیت های دسته جمعی بعضی اوقات نیازمند اتفاق افتادن برخی اقدامات هستیم قبل از اینکه توافق کاملی در جزئیات اهداف صورت گرفته باشد.

اصل راهنمای 2:توازن قوا

همکاری ها اغلب در بر دارنده روابط قدرت است.برای مثال کسانی که منابع مالی مشارکت را تامین می نمایند،یا کسانی که سازمان دهنده منابع هستند؛اغلب بر این باورند که بباید دارای نفوذ بیشتری بر چگونگی کارهای دسته جمعی داشته باشند.در عمل تعادل قدرت در میان مشارکین در طول زمان جا به جا می شود.

اصل راهنمای 3:اعتماد سازی

اعتماد بین مشارکین به صورت خودکار اتفاق نمی افتد اما باید ایجاد گردد.برای شروع خوب اعتماد سازی قعالیت های اندک اما واقع گرایانه مشارکین مناسب بوده و منجر به اعتماد سازی تدریجی می شود.چنین نوع فعالیت های دسته جمعی به مشارکت کنندگان کمک می کند تا یاد بگیرندچگونه توقعات مشترک را شکل داده و با هم حطر کنند.

اصل راهنمای 4:پیچیدگی مشارکت

در برخی از مشارکت ها ممکن نیست تا به روشنی و دقت مشارکین و چگونگی ارتباط آنها با یکدیگر را معلوم کرد.افراد ممکن است به نمایندگی از سازمانشان در شبکه های یا فعالیت های دسته جمعی متعدد حضور بیابند.یک نقشه شبکه می تواند کمک کار باشد؛اما تشخیص چنین مشارکت هایی با توجه به ماهیت بسیار مبهم و پیچیده آنها مهم است.

اصل راهنمای 5:مدیریت تغییر

خط مشی ها در دو سطح ملی و درون سازمانی تغییر می کنند،که می تواند به معنای لزوم تجدید ساختار همکاری های دسته جمعی باشد.مشارکت همچنین می تواند تحت تاثیرتغییرات شغلی اعضای مشارکت کننده فرار بگیرد.با توجه به اینکه همه سازمانها در طول زمان تغیییر می نمایند؛مشارکین همکاری های دسته جمعی در معرض خطر تغییر بسیار سریع هستند؛لذا فرایند پرورش ارتباطات بین مشارکین باید مستمر باشد.

اصل راهنمای 6:ساختار های رهبری

ایجاد تعادل در فعالیت دسته جمعی میان احساس مالکیت اعضا و تضمین تحقق اهداف فعالیت سخت است.مشارکین نیازمند موفقیت در رسیدن به اهدافشان هستند اما تصمیم گیری نباید خیلی متمرکز گردد.

اصل راهنمای7:رهبری فعال

تلاش برای جلوبردن کار دسته جمعی باید متمرکز بر دربرگیری،توانمندسازی،مشارکت و پویایی اعضا باشد.شناسایی نقاط قوت افراد و تشویق اشتراک مساعی های بالقوه همه اعضا مهم است.همزمان راهنمایی فردی ممکن است برای عطف توجه و موثر بودن مشارکین مورد نیاز باشد.

بعد از اینها چی؟

چالش های کار مشارکتی گریز ناپذیر هستند؛اما می تواند مدیریت شده و به حداقل برسد.به سادگی توافق بر روی این که کار دسته جمعی می تواند کار سختی باشد،می تواند محل مناسبی برای شروع کار باشد.

طراحی پیشبرد کار دسته جمعی

پیشبرد کار دسته جمعی از راههای متفاوتی می تواند با موفقیت دنبال شود.برای مثال دور هم جمع شدن شرکا در تشریح موقعیت پیچیده می تواند در درک دلائل یک مسئله ،تفکر در باره آنچه برای هجوم به مشکل مورد نیاز است،و الویت های عمل، کمک مناسبی باشد. این اجتماع همچنین برای دیدن مسئله از چشم انداز های گوناگون به همراه راه حل های جدید یاری رسان است.رشد ،امری پیچیده و قابل تامین توسط یک گروه یا حرفه منزوی نیست.ابزار های قابل دسترس زیادی برای کمک به شناسایی موقعیت های پیشبرد کار دسته جمعی و موفقیت در آن وجود دارد.

مهارت های بنیادی

برای کسب موفقیت در پیشبرد فعالیت های دسته جمعی، مشارکین باید ظرفیت های ویژه ای داشته و از عهده ایفای نقش ها ی مورد نیاز برآیند.سازمان ها باید بدانند در یک فعالیت دسته جمعی چه چیزهایی می توانند پیشنهاد و ارائه نمایند.سازمانها باید راهی برای تسهیم درس های فعالیت های دسته جمعی به اعضا (مدیریت دانش)بیابند.فعالیت ها باید برای تضمین تحقق اهداف(مهارت های پروژه) مشارکین پی گیری و پایش گردد.اعضا باید تعهدات حاصل از مشارکت را یکپارچه کرده و در طرح های اجرایی خود لحاظ نمایند(برنامه ریزی راهبردی). و مشارکت کنندگان باید اطمینان داشته باشند که درس های حاصل از تحقیق و تجربه جاهای دیگر یافته شده،ارزشیابی گردیده،به اشتراک و کاربرد گذاشته می شود(عمل استناد محور).

مشارکین در رشد

مشارکین متداول در رشد به مثابه محملی برای تعامل به جای محملی برای کار دسته جمعی عمل می نمایند.این تعاملات از طریق به اشتراک گذاشتن اطلاعات و ارائه فرصت ها برای مردم و سازمان ها برای بسط ارتباطات و فهم از یکدیگر محقق می شود.استعداد فراتر از این رفتن فکر سترگی است.مشارکین در رشد یک گروه بی همتا از شبکه هاست که دارای علائقی مشترک در نوزایی و نیز دارای تعهد کمک به یکدیگرند.مشارکین فردی باید در مورد اینکه آنها چگونه می توانند از چنین منابع افسانه ای برای ارزش افزایی در کارهای خودشان استفاده کنند؛به تفکر بپردازند.

فرهنگ کار دسته جمعی - چرا انجام کارهای دسته جمعی و گروهی در هر سنی، شغلی، ... برای ما مشکل اما برای اینها ساده است؟ شاید پاسخ در مدرسه نهفته باشد. برای ما از روش آموزش مستقیم استفاده میشود، اینها از روش غیر مستقیم سود میرند. ما، در مدرسه پشت کله هم و تک به تک رو به معلم مینشینیم و آماده رقابت با هم هستیم، تا به ما بگویند تک روی نکنید و سعی کنید گروهی کار کنید. اینها بچه را در مدرسه گروه بندی میکنند و مثلا هر 6 نفر را دور یک میز مینشانند تا درسها را گروهی بخوانند و تکالیف را گروهی انجام دهند. خوش بحال بچه تنبلها. به این ترتیب کم کم به اجرای کار گزوهی عادت میکنند.

منبع:

سندی تحت عنوان: A quick guide to collaborative gain از Scottish center for regeneration


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
تحقیق در مورد کار دسته جمعی هنوز باید ادامه بدیم ,کار دسته جمعی هنوز باید ادامه بدیم,دانلود تحقیق در مورد کار دسته جمعی هنوز باید ادامه بد