تحقیق در مورد چه كنيم تا فرزندان كمرو نداشته باشیم

مطالب دیگر:
📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش استرس تحصیلی دانش آموزان📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس تحصیلی دختران 65 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش استرس تحصیلی دختران📝عوامل ایجاد کننده استرس تحصیلی دختران و بررسی اثرات آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق تربیت بدنی 30 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تربیت بدنی📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه تربیت بدنی📝تحقیق کامل در مورد تربیت بدنی و ورزش📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق روانشناسی مثبت گرا 30 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش روانشناسی مثبت گرا📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه روانشناسی مثبت گرا📝تبیین نقاط اشتراک و افتراق رویکرد تفکر انتقادی و مبانی تعلیم و تربیت اسلامی📝بررسی هستی شناسی و انسان شناسی در رویکرد تفکر اتقادی📝بررسی هستی شناسی و انسان شناسی در رویکرد تعلیم و تربیت اسلامی📝پیشینه تحقیق و مبانی نظری انگیزش پیشرفت تحصیلی 86 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزش پیشرفت تحصیلی📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه انگیزش پیشرفت تحصیلی📝نظریه های پیشرفت تحصیلی و عوامل موثر بر آن📝مدل ها و نظریه های انگیزه پیشرفت و عوامل موثر بر انگیزش پیشرفت تحصیلی📝پاورپوینت زمین شناسی مهندسی جایگاه زمین در فضا در 47 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر 📝پروتکل درمانی لکنت زبان با روش درمانی آواز- ملودیک📝پروتکل درمانی و برنامه آموزشی مهارت های هوش هیجانی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق انواع افسردگی 75 صفحه📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس در معلمان 69 صفحه📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس معلمان زن 65 صفحه

این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق در مورد چه كنيم تا فرزندان كمرو نداشته باشیم می باشد.
کلمات کلیدی فایل: تحقیق در مورد چه کنیم تا فرزندان کمرو نداشته باشیم ,چه کنیم تا فرزندان کمرو نداشته باشیم,دانلود تحقیق در مورد چه کنیم تا فرزندان کمرو نداشته

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه

قسمتی از متن .doc :

چه كنيم تا فرزندان كمرو نداشته باشیم؟

فرزندي دارم كه بشدت از جمع گريزان است. نمي داند در حضور مردم چگونه بايد رفتاركند،صورتش به شدت سرخ مي شود. رفتارش در خانه و مدرسه متفاوت است و هيچ وقت ازحق خود دفاع نمي كند. كمرويي مقوله اي ناروشن است، هر چه نزديكتر به آن بنگريم. تنوع بيشتري در آن مشاهده مي كنيم.بنابراين قبل از آن كه درباره نحوه مقابله با آن فكر كنيم، بايد از مضمون كمرويي شناخت بيشتري داشته باشيم.

تعريف كمـرويي

كمرويي، صفت فردي است كه به خاطر ترسويي،احتياط كاري و عدم اطمينانش،نزديك شدن به آن مشكل است.فرد كمرو هشيارانه از مواجهه با افراد يا چيزهاي مشخص يا انجام كاري همراه آنان بيزار است. در گفتار يا كردار خود ملاحظه كار است،از ابراز وجود بيزار است و به طور محسوسي ترسوست.ممكن است فرد كمرو كناره گير يابي اعتماد وياازخمير مايه ي ديگري باشد: شخصيتي پرسش انگيز، بي اعتمادومشكوك. فرهنگ لغت، كمرويي رابه عنوان ناراحت بودن در حضورديگران تعريف مي كند.امابه نظرنمي رسد كه اين تعريف مطلب زيادي به آنچه عموماَدرباره كمرويي مي دانيم بيفزايد هيچ تعريف واحدي كفايت نميكند. زيرا كمرويي براي افراد مختلف داراي معاني متفاوت است.كمرويي شرايط پيچيده اي است كه آثارمختلفي بر جاي مي گذارد، از ناراحتي مختصر تا ترس بي مورد از مردم و روان رنجوري حاد.

علل كمـرويي

كمرويي علل مختلفي دارد، بعضي از آنها از اين قرارند:

• وجود فـرد كمرو در خانواده مثل پدر،يا مادر كمـرو و الگوگيري كودك از او

• تحقيــــر كـــودك در خانه و مدرسه

• برچسب كمـــرويي بر كـــودك زدن و تلقين كمــــرويي به او

• مقايسه كـــودك با ديگــــران

• توقــــع بيش از حد از كـــودك داشتن

• تجارب منفــــي كـــودك در موقعيتهاي مختلف

• نقل مكان هـــاي مكــــرر خانواده

• تـــــرتيب توالد

• طلاق يا مـــرگ يكي از والــــدين

• آرمان گــــرايي والدين و يا جامعـــــــه

راههاي پيشگيـري ازكمرويي در كودكان:

بيشتراوقات خجالت هنگامي در طفل ايجاد مي شود كه او در زندگي خانوادگي خود تكيه گاه مطمئني نمي يابد تا با اطمينان و اعتمادبه آن، شخصيت خويش را ثبات بخشد.همين كمبود باعث مي شود كه كودك شما از تجربه كردن وقايع تازه و عجيب برحذر باشد .ممكن است شما اظهار كنيد كه: من چند فرزند دارم، اما چرا فقط اين يكي كمرو شده؟ توجه داشته باشيد حتي در يك خانواده كه نحوه تعليم وتربيت درآن يكسان است همه افراد بهره يكساني از آن نخواهند برد. پس اگر متوجه كمرويي فرزند خود شديد،به هيچ وجه او را با فرزندان ديگر مقايسه نكنيد. همچنين نبايد رفتار و كردار او را تاييد كنيد مثلا بگوييد: آفرين چه دختر ساكتي! و يا او بچه بسيار خوبي است، هميشه گذشت مي كند. بدانيد كه كودك شما مثل شاخه نورس وتري، دردستان قدرتمند شماست.پس بافرزند خود در كمال دقت و ظرافت رفتارنماييد، زيرا كمرويي و يا برعكس اعتماد به نفس او، در خانواده شكل مي گيرد.

از كـــودك خود توقـــع انجام كارهاي محــــال را نداشته باشيد.

سعي كنيد انجام كارهايي را از كـــودك درخواست نماييد كه مي دانيد ازعهده آنها برمي آيد.و مثلا اگر در دوره تـــرس هاي كودكانه است از او نخواهيد كه در استخــري از آب بپرد و يا به زيرزمين تاريك برود.

زياد از حد نگـران فـرزند خود نباشيد.

اگر ترس و نگراني شمادر مورد فرزندتان زياد از حد باشد، ناخودآگاه اين ترس را به كودكتان نيز منتقل مي كنيد. اگر اين روش را ادامه دهيد، امكان عمل و ابتكار را از او مي گيريد. سعي كنيد همه چيز را از قبل براي آماده نسازيد، بلكه به او كمك كنيد تا بتواند در برابر موقعيت هايي كه احتمال خطر در آن مي رود عكس العمل مناسبي نشان دهد. درضمن سن و سال او را از ياد نبريد و او را به انجام كارهاي ساده تشويق كنيد كه از هر عامل ديگري در تصحيح رفتارش مناسبتر است.

ابتكارات كـودك را دست كم نگيريد.

به كارهاي كودك خودبها بدهيد وبدانيد كه او در حدتوان خود توانسته كارهايي هر چند كوچك را انجام دهد. نكته مهم آن است كه او به خود و به نيروي خود اطمينان پيدا كند و نتايج كارهاي خويش را بسنجد. تجربه اندوزي فعلي اوست كه اساس رشدش را در آينده فراهم ميكند. ازگفتن جملات هشدار دهنده مثل: مواظب باش و يــا حواست راجمع كن خودداري كنيد وبه جاي اين القاآت منفي، محيط او را از عوامل خطرزا تخليه كنيد.

تـولد نـوزاد جديد

تولد نوزاد جديد همواره باواكنش هاي خاصي از جانب كودك بزرگتر همراه بوده است.تنهاراه درمان دراين موقعيت ،عبارت است ازسهيم كردن اودرمراقبت ازنوزاد وبدترين روش آن است كه مثلا مانع ازدست زدن اوبه نوزاد بشويم.به خصوص درروزهاي اول تولد در مقابل كودك ارشد به نازونوازش نوزاد نپردازيم واين كارراحتمادرغياب كودك بزرگتر انجام دهيم.

كودك را از مدرسـه نتـرسانيد.

ورود به مدرسه رادروازه دخول به اجتماع فرزندتان بدانيد و هر ترس و ترديدي را از دل دور كنيد. كودك را با تنبيهات احتمالي مدرسه نگران نسازيد.توجه داشته باشيد كه كودك در صورتي اين گام هاي نخستين را با موفقيت برخواهد داشت كه والدين با عقل وتدبير، اوراآماده اين كار ساخته باشند. سعي كنيد او را به حال خود واگذاريد تا تجارب تلخ و شيرين اين ايام را خود تجربه كند و بيش از حد نگران او نباشيد.

كشـف عوامـل جاذب

به كـــودكان در كشف هر چيز جذب كننده اي كه دروجودشان هست كمك كنيد و از امروز به تعريف كردن از فـــرزند خودتان به خاطر تمام چيزهاي جذب كننده اي كه در اعمال و وجود او مي يابيد، بپردازيد.

عــرصه بـــرخوردهاي كـــودك را با محيط خارج گستــــرش دهيد.

شـــرايطي به وجود آوريد كه كودكان نحوه استفاده از معلومات كودكان ديگر را، به عنوان يك منبع فرا بگيرند و از يكديگر كمك بخواهند و به يكديگر كمك كنند. هدف، تمرين و تشويق همكاري، اشتراك مساعي و دوستـــي براي ايجاد يك جامعه دمــــوكراتيك است. علاوه بر


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
تحقیق در مورد چه کنیم تا فرزندان کمرو نداشته باشیم ,چه کنیم تا فرزندان کمرو نداشته باشیم,دانلود تحقیق در مورد چه کنیم تا فرزندان کمرو نداشته