تحقیق در مورد چدن 24 ص

مطالب دیگر:
📂گزارش کارآموزی اصلاح ذرت،سویا ، سورگوم در ایستگاه تحقیقاتی كشاورزی عراق محله📂گزارش کارآموزی بررسی مدار برق سیستم مكش دستگاه اكسترودر كارخانه كیسه بافی خورجین گستر (سهامی خاص)📂پرسشنامه سنجش نگرش های مذهبی📂گزارش کارآموزی دانه های روغنی (سویا و ذرت)📂گزارش کارآموزی ترویج و زراعت،جهاد كشاورزی شهرستان تربت حیدریه📂گزارش کارآموزی چمن و چمن کاری در شهرداری منطقه 19 تهران📂گزارش کارآموزی توسعه و ارتقاء شبكه ارتباطی ساختمان های شماره 1 و 2 استانداری خراسان رضوی📂گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست📂گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت تعاونی مرز نشینان باجگیران📂گزارش کارآموزی در بخش ژنتیك و اصلاح نباتات(توتون)📂پرسشنامه شیوه‌های فرزندپروری دیانا باوم ریند📂گزارش کارآموزی تسطیح و دادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی📂گزارش کارآموزی رنگ و تركیبها در گرافیك📂چک لیست ارزیابی وب سایت مدرسه هوشمند ابزار و روش اندازه گیری📂گزارش کارآموزی روند طراحی نقشه های ساختمانی شرکت مشاوره ارکان توسعه📂گزارش کارآموزی شركت توزیع نیروی برق استان گلستان📂پرسشنامه تعارض کار-خانواده (نت مه یر،1996)📂گزارش کارآموزی شرکت گاز رسانی طلوع📂گزارش کارآموزی شرکت صنعتی و ماشین آلات معدنی آستو قزوین📂گزارش كارآموزی سیستم الكتریكی خودرو در نمایندگی سایپا كد 1543📂گزارش کارآموزی شرکت صنا الکترونیک📂دانلود پاورپوینت تست های غیر مخرب در جوشکاری صنعتی📂گزارش کارآموزی قزل آلای رنگین کمان📂گزارش کارآموزی كارخانه نوشابه‌ سازی زمزم گرگان📂گزارش کارآموزی کامپیوتر،شعبه تامین اجتماعی میانه

این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق در مورد چدن 24 ص می باشد.
کلمات کلیدی فایل: تحقیق در مورد چدن 24 ص ,چدن 24 ص,دانلود تحقیق در مورد چدن 24 ص ,چدن,24,ص

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 24 صفحه

قسمتی از متن .doc :

- مقدمه

چدن خاکستری يک گروه وسيع از آلياژهای ريختگی آهنی است که معمولا" بوسيله يک ميکروساختار از گرافيت ورقه ای (flake graphite) در يک زمينه آهنی مشخص می شود. آن اساسا" يک آلياژ Fe–C–Si شامل مقادير کوچکی از عناصر آلياژی ديگر و بيشترين آلياژ ريختگی مورداستفاده و با توليد جهانی ساليانه 6 ميليون تن است که چندين برابر ديگر فلزات ريختگی است[1].

ميکروساختار چدن خاکستری معمولا" شامل گرافيت ورقه ای و يک زمينه پرليت و يا فريت است که خواص مکانيکی، قابليت ماشينکاری و غيره به آن بستگی دارد. چدنهای خاکستری معمولی، زمينه پرليتی و استحکام کششی در محدوده 140 تا 400 Mpa دارند. وسيله اصلی برای بهبود خواص مکانيکی، کاهش کربن معادل است که درصد گرافيت را کاهش و پرليت را افزايش می دهد. جدول(1) انواع تجاری چدن خاکستری و خواص مکانيکی مربوط به آنها را نشان می دهد.

برای بهبود خواص چدن خاکستری، تحقيق بر روی گسترش ميکروساختار آسفريت بيش از 40 سال انجام گرفته است[6-2]. يک بهبود مهم ويژه در خواص، نتيجه ای از گسترش چدن خاکستری آستمپر شده است[7-3]. چدنهای خاکستری آستمپر شده به مهندس چاره هایی با ترکيبات فرايندی/موادی معمولی پيشنهاد می دهد[7]. از طريق آستمپرينگ، زمينه فريتی يا پرليتی، چدن خاکستری به يک ساختار سوزنی شامل 70 تا 80% فريت بينيتی بدون کاربيد و آستنيت باقيمانده 20 تا 30% تغيير می يابد. چنين ساختاری به اصطلاح آسفريت است[6]. نشان داده شده است که چنين ساختار زمينه ای، يک چدن خاکستری با يک ترکيب منحصر بفرد از استحکام، مقاومت سايشی، جذب صدا و يا لرزش و تافنس شکست بالا را توليد می کند[6و7].يک عمليات حرارتی معمولی آستمپرينگ چدن خاکستری، آستنيته کردن در دمای 840–900º C برای چند ساعت بر اساس ترکيب و ضخامت ريختگی و آستمپر کردن در 230–425º C است[6و7].

در حالی که اين برنامه زمانی عمليات حرارتی تولید چدن خاکستری با يک محدوده عالی از خواص ، به انرژی قابل ملاحظه و فضای توليد نياز دارد و ممکن است باعث آلودگی محيطی بعلاوه اکسيداسيون و ترک در اجزا شود. اين مشکلات ، توليد گسترده چدن خاکستری آستمپر شده را محدود کرده اند، بنابراين تحقيق بر روی گسترش چدن خاکستری آسفريتی را بوسيله ريخته گری مستقيم وادار می کنند[5]. کار حاضر قصد دارد نشان دهد که چگونه تغييرات سيستماتيک در اضافه کردن آلياژی به يک چدن خاکستری معمولی در طی ريخته گری می تواند يک آلياژ با ميکروساختار فريت بينيتی-آستنيتی (آسفريتی) با خواص مکانيکی قابل مقايسه با چدن خاکستری آستمپر شده را توليد کند.

جدول(1): ترکيب و خواص مکانيکی کلاسهای مختلف چدن خاکستری

Class

Total carbon (wt.%)

Total silicon (wt.%)

Tensile strength (MPa)

Transverse load on test bar (kg f)

Hardness (HB)

20

3.40–3.60

2.30–2.50

152

839

56

25

-

-

179

987

174

30

3.10–3.30

2.10–2.30

214

1145

210

35

-

-

252

1293

212

2- تجربی

2-1- مواد و روش ريخته گری

هدف اصلی از کار حاضر تعيين تاثير عناصر آلياژی کليدی بر توسعه ميکروساختاری چدن خاکستری و اثرآن بر خواص مکانيکی بود. آزمايشات ريخته گری با استفاده از يک ترکيب آلياژی اصلی حاصله از آميژانها (جدول2) و بوسيله تغيير سيستماتيک عناصر آلياژی که عمده آنها : Mo, Mn, Si, Cu بود، انجام گرفت. ترکيب اصلی نشان داده شده در جدول2 مربوط به آلياژ کلاس 35 (جدول1) است. جدول2 همجنين نشان می دهد که چگونه Mo, Mn, Si, Cu بطور سيستماتيک از اين ترکيب اصلی تغيير می يابند.

چدن خاکستری اصلی در يک کوره القائی در دمای 1500º C ذوب شد که آميژانها به مذاب برای توليد ترکيب مطلوب، اضافه شدند. از طريق ترکيب کردن در دمای 1480-1520º C ، يک قسمت از مذاب با ترکيب مورد نياز با يک ملاقه ريخته شد که با 5/0 درصد وزنی از آلياژ 75Si–25Fe تلقيح شد. برای نمونه های متالوگرافی، قالبهای ساخته شده از ماسه سيليکای خشک مخلوط با رزين به همراه فالبهايی برای نمونه های تست مکانيکی توليد شده با سيليکای خشک اما مخلوط با خاک رس و با يک رنگ گرافيتی با زمینه آب، رنگ شد. هر دو نوع قالب با همان مشخصات سرد کردن در طی ريخته گری بعلاوه همان ميکروساختار توليد شد[9]. دمای ريختگری 1380-1420º C بود. در ادامه ريخته گری، همه فالبهای نمونه ها در هوا با دمای اتاق، خنک شدند.

2-2- متالوگرافی و خواص مکانيکی

ميلگردهای استوانه ای با 120 mm× 30mm Ø و 350mm×30mm Ø برای آزمايش متالوگرافی و تست مکانيکی ، به ترتيب، با استفاده دومی برای تعيين تنش شکست متقاطع و تست ضربه شارپی ريخته گری شدند[9]. نمونه ها برای تعيين تنش کششی نهايی (UTS) از نيمه پايين از هر نمونه شکسته متقاطع، ماشينکاری شدند. برای يک ترکيب مفروض، سه نمونه ريخته گری شدند و ميکروساختار خواص مکانيکی


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
تحقیق در مورد چدن 24 ص ,چدن 24 ص,دانلود تحقیق در مورد چدن 24 ص ,چدن,24,ص